Hakkımızda

KATAŞ İNŞAAT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A. Ş., babamız merhum Hacı Kemal AYYILDIZ (1942 - 2014) ’ın yarım asırdan fazla iş hayatı ve tecrübesi ışığında kurmuş olduğu şirketlerimizden biri olarak 1991 yılında ticari hayatına başlamıştır.

Babamız merhum Hacı Kemal AYYILDIZ, 59 yıllık iş hayatında, yurt içi ve yurt dışında ülkemizin ve bizim her zaman övüneceğimiz ve gururla anacağımız birçok ilklere ve yeniliklere imza atmıştır. Bunlardan bazıları:

• Türkiye’ye hazır betonu ilk getiren ve Türk inşaat sektörünün hizmetine sunan işadamıdır. (Eska hazır beton - 1982)

• Buluşu ve know-how’u kendine ait olan “Katlamalı Beton Prekast” sistemi ile Türk inşaat sektörüne yenilik getiren işadamıdır. Bu sistem kurucusu olduğu KATAŞ İNŞAAT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A. Ş.’nin patentinde devam etmektedir.

• Türkiye’nin ilk özel bankalarından Finansbank’ın kurucu ortağıdır. (Finansbank - 1987)

• Türkiye’nin ilk alışveriş kompleksini inşa eden ve kurucusu olan işadamıdır. (Ataköy Galleria Alışveriş Kompleksi - 1988)

• Halen daha dünyanın ve ülkemizin en büyük monoblok yapısını inşa eden işadamıdır. (Perpa Ticaret Merkezi - 1988)

KATAŞ İNŞAAT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET A. Ş. misyonu olarak;
Merhum babamız Hacı Kemal AYYILDIZ’ın başarılarını örnek alarak ve her şeyden önemlisi, bize en büyük mirası olan dürüst ve ahlaklı olmak ışığında ülkemize hizmet için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz.KATAŞ İNŞAAT SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yönetim Kurulu Başkanı
İnşaat Mühendisi
Hasan Hüseyin AYYILDIZ